Двом британцям відеопіратство обійдеться в 1 млн фунтів стерлінгів

05.10.2016
18:48

post-4-0-47892000-13265369441Двом жителям графства Беркшир (Великобританія), які звикли кидатися заробленими шахрайським шляхом грошима, доведеться виплатити близько 1 мільйона фунтів стерлінгів.

47-річний Саймон Хопкінс з вулиці Парк Роуд, селище Стоук Поуджес, і 58-річний Ліон Песслоу з вулиці Брумфілд Драйв, селище Ескот, нелегально продавали доступ до телепрограм, що висвітлюють матчі футбольної Англійської прем’єр-ліги. Їх незаконна діяльність, пов’язана з організацією шахрайського доступу до контенту компанії BskyB, була розкрита завдяки спільним діям співробітників Відділу по боротьбі з економічними злочинами при поліції Саррея і Федерації по боротьбі з крадіжкою інтелектуальної власності (FACT).

За словами співробітників поліції, Хопкінс і Песслоу організували в Беґшот компанію, що отримала назву Digicam International Ltd (DIL). Вони придбали сотні карток BskyB, призначених виключно для домашнього використання, зареєструвавши їх на вигадані імена з довгими адресами – в надії на те, що їх шахрайство залишиться без уваги. Потім дані картки були продані комерційним організаціям, включаючи паби, букмекерські контори та прогулянкові яхти. Незважаючи на те, що компанії змушені були сплачувати одноразово чималу преміальну суму за карту, в довгостроковій перспективі вони могли економити чималі кошти на місячної абонплати. Шахраї також попередили своїх клієнтів про те, що тим не варто звертатися безпосередньо в BskyB – бо в такому разі їх підписка може бути анульована.

У серпні 2015 року Хопкінс і Песслоу були засуджені до трьох з половиною років перебування за гратами, а тепер було винесено ще одне рішення – про стягнення з них 992 947,60 фунтів стерлінгів, і це після ряду конфіскацій.

За матеріалами mediasat