Китайський квантовий супутник зв’язку готовий до повноцінної експлуатації

19.01.2017
9:51

Китай сьогодні заявив, що запущений країною квантовий супутник зв’язку, що володіє функцією підвищеної захисту від злому і ультра-високою безпекою, після чотирьох місяців орбітальних випробувань повністю готовий до комерційної експлуатації.

Китайський квантовий супутник зв’язку, запущений в серпні минулого року, після чотирьох місяців орбітальних випробувань офіційно введений в комерційну експлуатацію, – заявила в середу Китайська Академія Наук (CAS).

У CAS заявили про завершення тестів самого супутника, його робочих модулів і каналів зв’язку між Землею і орбітою, в результаті яких була повністю підтверджена їх нормальна робота.

Мо-Цзи – супутник для проведення експериментів в області квантових технологій в космічному просторі (QUESS) – є першою в історії платформою для проведення випробувань можливостей квантової зв’язку між космічними об’єктами і наземними станціями, – заявив Ван Цзянь Юй, виконуючий обов’язки заступника головного інженера проекту.

Команда дослідників вже почала проводити експерименти і вже отримані попередні дані, – заявив Пан Дзянь Вей, старший науковий співробітник проекту.

Китай провів успішний запуск першого в світі квантового супутника з космодрому Цзюцюань 16 серпня 2016 року.

Супутник Мо-Цзи буде проводити дослідження в сфері квантової зв’язку, захищеної від злому, передаючи з космосу ключі, стійкі до злому, і даючи розуміння маловивченого феномену квантової фізики – так званої квантової сплутаності.