«Либідь» злетить на орбіту

02.11.2016
19:23

Перший український супутник «Либідь» може бути запущений у космос в кінці 2017 року, заявляють в агентстві Інтерфакс, посилаючись на джерело на російському космодромі «Байконур».

Супутник був створений в Росії, по підряду компанії МДА, що належить канадцям. Запуск може бути здійснений з космодрому Байконур з використанням української ракети-носія «Зеніт-2SБ» і розгінного блоку “Фрегат-СБ» в четвертому кварталі 2017 року, що виведе перший український телекомунікаційний супутник в космічні простір.

Минулого літа повідомлялося, що російська сторона дала зрозуміти партнерам в Україні та Канаді про те, що гарантійний термін зберігання супутника практично вичерпаний, а отже, він повинен бути пролонгований зацікавленими сторонами в найкоротший час.

Якщо не будуть проведені відповідні перевірки, все оставщиеся час, що супутник «Либідь» буде знаходитися не на орбіті, після закінчення його зберігання, буде вирахувано з терміну його роботи після запуску на його орбіту.

«Либідь» – це перший український телекомунікаційний супутник. Його підрядник канадська компанія MDA, субпідрядник «Інформаційні супутникові системи». Ракети-носії «Зеніт» розроблені в Україні. Запуск супутника був відкладений неодноразово з моменту підписання контракту в 2009 році, через фінансові проблеми у канадських підрядників, а також з інших обставин.