Модернізація телепорту Державного підприємства «Укркосмос». Нове слово на телевізійному ринку України.

02.12.2016
9:00

1 грудня 2016 року в будівлі Центральної передавальної супутникової станції (ЦПСС) ДП «Укркосмос» відбулася презентація нового цифрового та високочастотного обладнання, що дозволяє здійснювати одночасне мовлення до 40 телеканалів через декілька супутників. Постачання та інсталяцію нового технічного комплексу та програмного забезпечення здійснила компанія Harmonic Inc. (США), яка є провідним світовим виробником та інтегратором цифрового обладнання для супутникових станцій телерадіомовлення.

Презентацію телепорту ДП «Укркосмос» відвідали близько 50 учасників, серед яких були представники Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення, засобів медіа та більш ніж 20 київських телерадіокомпаній. Наступний захід, присвячений презентації модернізованого телепорту ДП «Укркосмос», проведення якого заплановане на початок наступного року, буде розрахований на участь представників регіональних телерадіокомпаній.

На відкритті презентації перший заступник генерального директора підприємства Юрій Баличев відзначив високий професіоналізм команди фахівців, яка працювала над введенням комплексу в експлуатацію, та зосередив увагу на нових можливостях супутникового мовлення для компаній-партнерів ДП «Укркосмос».

Регіональний пре-сейлс менеджер компанії Harmonic Inc. – Алекс Радінов – продемонстрував роботу обладнання для телемовлення з використанням технологій компресії MPEG2/MPEG4, статистичного мультиплексування, різних форматів та типів модуляції DVB-S/DVB-S2(QPSK/8PSK) та стандартів якості SD/HD з технологіями HDR і HEVC, а також підкреслив, що нове обладнання за рівнем технічних рішень на сьогодні є найсучаснішим, що встановлено компанією на теренах країн СНД, та перевищує аналогічне обладнання діючих в Україні супутникових телепортів.

На повністью робочому обладненні, учасники презентації на власні очі змогли переконатися у досконалості запропонованого технічного рішення, здатного підвищити якість ретрансляції програм телемовлення без збільшення ємності супутникового ресурсу.

Регіональний сейлс менеджер супутникового оператора Азеркосмос – Мансур Сеїдзаде – продемонстрував можливості резервування каналів супутникового мовлення на супутнику Azerspace-1, європейський промінь, які реалізовані для телеканалів супутникової платформі ДП «Укркосмос»

З короткими доповідями на презентації виступили, також, інженери телепорту ДП «Укркосмос», фахівці відділу комерційної діяльності, представники засобів ЗМІ. В рамках презентації було оголошено про ребрендінг Державного підприємства «Укркосмос» та продемонстровані новий логотип, слоган та веб-сайт підприємства.

Нововведення, які впроваджені у телепорті ДП «Укркосмос», є передовими серед українських операторів супутникового мовлення та відкривають нові можливості для телерадіокомпаній.

Модернізацію ЦПСС ДП «Укркосмос» виконано в рамках реалізації проекту створення Національної супутникової системи зв’язку (НССЗ). Нове обладнання телепорту є повністю придатним для ефективної експлуатації ресурсу майбутнього супутника зв’язку «Либідь».