Норми, що регулюють використання частот 470-790 МГц в ЄС, затвердять в березні цього року

30.01.2017
21:06

У Європейській мовній спілці (EBU) вітають голосування Індустріального комітету Європейського парламенту з питання, пов’язаного з використанням спектра надвисоких частот (UHF) в довгостроковій перспективі. Голосування підтвердило міжгалузеву угоду в рамках ЄС, що передбачає доступ до частот UHF діапазону нижче 700 МГц для служб наземного телевізійного мовлення як мінімум до 2030 року.

Державні і громадські мовники прагнуть забезпечити доступність своїх телеканалів на всіх платформах – наземне цифрове мовлення (DTT), супутник, кабель і IP-мережі, – відзначають в EBU. DTT-платформи, що використовують частоти UHF-діапазону, безсумнівно, залишаються найбільш ефективним засобом доставки контенту, що гарантує доступ до безкоштовного телебаченню всім громадянам, заявляють в EBU, додаючи, що в даний час в Європі за допомогою DTT програми телебачення дивиться приблизно 250 мільйонів чоловік.

«Ця угода гарантує європейським глядачам можливість продовжувати мати доступ до безкоштовних телеканалам в своєму будинку, що є вкрай важливим для підтримки універсальності громадських медіа, – коментує заступник керівника брюссельського офісу EBU Вутер Жекьер. – Паралельно дана угода виводить Європу на провідні позиції у вирішенні питань про гармонізацію частотного спектра для мобільних пристроїв: для потреб мобільного широкосмугового доступу буде доступна смуга в 1260 МГц, що більше, ніж в інших регіонах планети ».

«DTT мовлення є незамінним, – заявляє глава відділу технологій та інновацій в EBU Саймон Фелл. – Жодна з існуючих сьогодні альтернативних технологій не здатна принести такі ж переваги ні глядачам, ні мовним компаніям. Послуга телевізійного мовлення безпосередньо підключає вітальні 250 мільйонів європейців до світу кіно, документальних програм, серіалів, новин і спорту ».

У тексті відкидається раніше запропонована Європейською комісією ідея про надання «виключно» доступу мобільних операторів до частот, які лежать нижче 700 МГц. Такий підхід породив би невизначеність в довгостроковому плануванні інвестицій та інноваційних проектів для сектора «безкоштовного» телебачення.

Країни-члени ЄС також отримають гнучкість звільнення смуги 700 МГц для потреб мобільних мереж до 2022, а не 2020 року, у разі потреби і виправданості.

Остаточний текст Рішення, яке регулює використання смуги 470 – 790 МГц в країнах ЄС повинен бути опублікований в квітні 2017 року, після формального його затвердження на пленарних засіданнях Європейського парламенту в березні 2017.