Платні медіаконтенти боротьба з піратством або з глядачами?

16.12.2016
12:03

Останнім часом ми всі стали свідками активної боротьби української кіберполіції з піратством. Популярні ресурси файлообмінники, ще вчора надавали доступ глядачеві до відеоконтенту, по «ефекту доміно» закриваються, а деякі публікують релізи про закриття з такою швидкістю, що новинні ресурси не встигають розміщувати їх в інформаційній стрічці. Дії поліції в цій частині, хоча і піддаються обгрунтованій критиці правознавців, все ж заслуговують на повагу хоча б тому, що їх виривати піратство наближають кожного українця до такої заповітної і багатостраждальної мети як Європейський Союз. Хоча, по правді кажучи, європейці теж не гребують безкоштовною можливістю переглянути новий фільм або улюблений серіал, більш того, в порівнянні з Україною, в Європі в рази більше споживачів піратського контенту.

Кожна людина повинна мати можливість задовольнити свої інформаційні потреби це один з найважливіших принципів демократичного суспільства в інформаційну еру. На щастя, сучасні технології дозволяють нам бути в курсі всіх останніх подій, в тому числі, і новинок кінематографа. Основна роль, на сьогоднішній день, відведена телебаченню, за допомогою якого практично кожен українець може переглядати не завжди цікаві, але все ж фільми. Однак, світовий кінематограф не стоїть на місці і щорічно виробляє величезну кількість кіноконтенту, доступ до якого коштує грошей.

Телеканали не хочуть, та й не в змозі самотужки покривати витрати на права трансляції, а провайдери накручують ціну за доставку таких каналів абонентам. У підсумку виходить ситуація, коли споживач повинен заплатити за послуги телебачення, які в Києві, до речі, коливаються від 100 до 200 гривень на місяць, в залежності від наповнення пакета, і натомість отримати можливість переглядати ТВ-канали, які роками крутять один і той же кіно Споживача не цікавить легальний це контент чи ні, йому важливо мати до нього доступ за максимально низькою ціною. На мій погляд, це основна причина існування піратства, і побороти його можливо тільки в ціновому полі пропозицій піратів і легальних гравців ринку.

Єдиним варіантом, який може сприяти боротьбі з піратством стимулювання легальних гравців ринку і формуванням таких цінових пропозицій, щоб у споживача не виникало спокуси користуватися піратським контентом. Досягти цього можна лише встановленням податкових пільг для бізнесу цей крок критично необхідний для перезапуску економіки України в умовах війни і «тіньового ринку» і безперервного інформаційного протистояння.
(На основі Фейсбук, Медіасат)