Понад мільйон абонентів «Інтертелекому» залишилися без зв’язку через дії СБУ

12.11.2016
14:08

Мережа телекомунікаційної компанії «Інтертелеком», яка налічує близько одного мільйона абонентів, відключена через дії Служби безпеки України (СБУ). Про це повідомляє інформаційне агентство «Інтерфакс-Україна».

Оператор частково припинив роботу після обшуку, який 11 листопада провели співробітники Служби безпеки України в її центральному офісі в Одесі. В даний час сайт оператора не працює, а зв’язок відсутній по всій країні.

«Добрий вечір, шановні користувачі. Через неправомірних дій СБУ була відключена мережу компанії Інтертелеком. Приносимо свої вибачення », – йдеться в повідомленні компанії, опублікованому на в соціальній мережі Facebook.
За попередніми даними, СБУ перекрила несанкціонований канал зв’язку з тимчасово окупованих Кримом, який, можливо, контролювався спецслужбами РФ.

Гендиректор «Інтертелекому» Борис Акулов вже звернувся до президента України Петра Порошенко, генеральномго прокурора та голови СБУ з проханням вплинути на підлеглих.

«Ми запропонували їм необмежений доступ до обладнання мережі та вузлів її моніторингу, але вони відмовилися від того, щоб виконати всі дії без порушення зв’язку і пригрозили в будь-якому випадку відключити обладнання», – каже Акулов.
Однак, за даними видання AIN.UA, силовики все-таки відключили маршрутизатор, через який проходить весь трафік абонентів «Інтертелекому». Крім того співробітниками головного управління Служби безпеки України в одеському офісі були вилучені комп’ютери і особиста техніка працівників «Інтертелекому». Адвокати в офіс не допускаються, оскільки «проводиться спецоперація».

Як відомо, «Інтертелеком» належить Віктору Гушану, який є бізнесменом придністровської групи «Шериф» і основним акціонером оператора.

«Інтертелеком» – український національний CDMA (3G) оператор. Надає послуги місцевого і мобільного зв’язку стандарту CDMA, а також високошвидкісний інтернет третього покоління у всіх регіонах України.

Раніше Mediasat повідомляв про проведення обшуків Державної фіскальною службою в офісах «Ланет Нетворк» та «Ромсат».