Супутник Yahsat забезпечить Африку інтернетом замість втраченого Amos-6

29.10.2016
13:13

У Eutelsat домовилися про оренду ємностей супутника Yahsat, який повинен буде замінити собою апарат Amos-6, який вибухнув.

Компанія Eutelsat орендувала супутникову ємність на супутнику Yahsat для реалізації свого проекту «Широкосмуговий інтернет для Африки». Дана угода про оренду було укладена після того, як раніше цього року вибухнув супутник Amos-6, який передбачалося використовувати для реалізації даного проекту.

Для реалізації проекту Широкосмуговий інтернет для Африки планується використовувати до 16 спрямованих променів Ka-діапазону на супутнику Yahsat 1B, а саме надання послуг широкосмугового доступу передбачається почати в перші чотири місяці 2017 року.

Оформлення подальшого розширення проекту намічено на кінець року – для цього планується використовувати 18 променів на приналежному Yahsat супутнику Al Yah 3, запуск якого намічений на початок 2017 року.

Дана ємність повинна замінити ємність, яку Eutelsat в партнерстві з Facebook попередньо замовили на супутнику Amos-6, знищеному в результаті того вибуху на стартовому майданчику у вересні.

Відповідно до нової угоди компанія Eutelsat повернеться до початкового бізнес-плану з розвитку проекту Широкосмуговий інтернет для Африки, з надходженнями по лінії внесків в розмірі 15 мільйонів євро за 2017-18 рік та 25-30 мільйонів євро за 2018-19 рік.

«Ми надзвичайно раді фактом укладення угоди з Yahsat і можливості повернути на порядок денний наш план по запуску широкосмугового інтернету для Африки», – заявив генеральний директор проекту Широкосмуговий інтернет для Африки Лоран Грімальді.

Директор зі стратегічного розвитку Yahsat Аміт Сомані заявив: «Ми раді тому, що придбали проект Широкосмуговий інтернет для Африки в якості довгострокового клієнта, яке орендує ємності на наших супутниках, що стане черговою віхою на шляху реалізації нашої стратегії розвитку і зміцнення глобальної тенденції щодо впровадження високоефективних рішень в Ka-діапазоні ».

Дана новина з’явилася на наступний день після повідомлення про призначення колишнього керівника Airtel Africa Фархада Хана на посаду комерційного директора Yahsat.

У свою чергу компанія Spacecom позначила кінець поточного року як крайній термін для покупки наявного на орбіті супутника для заміни втраченого апарату Amos-6, – заявив минулого місяця старший віце-президент компанії з продажу в Європі, Північній Африці і на Близькому Сході Якоб Керет .