Телепорт «Укркосмосу» – нове слово на ринку

29.11.2016
16:39

Mediasat не раз звертав увагу на тектонічні зрушення на українському ринку і повільне, але неухильний його рух до платної моделі, в свою чергу, учасники ринку реагують на зміни, змінюють підходи. Mediasatу стало відомо, що компанія «Укркосмос» модернізує телепорт (один з перших в Україні) і активно виходить на ринок телеком-послуг, змінюючи консервативний «державний» підхід до бізнесу на більш динамічний і сучасний. Про плани «Укркосмосу» на українському ринку ми попросили розповісти Юрія Баличева, першого заступника генерального директора компанії.

– Яким був цей рік для «Укркосмосу»?

2016 рік був дуже важливим для нашого підприємства. На початку року ми ввели в експлуатацію нові широкосмугові передавачі (12,75 – 14,5 ГГц) і антенну систему, а зараз завершили модернізацію всього цифрового устаткування Телепорта. Купували ми його безпосередньо у компанії Harmonic (США). Це найкраще, що є сьогодні в їх лінійці і в світі. Були дешевші пропозиції, але ми вирішили не економити на якості і вибрати найкращий варіант. Тепер ми «вміємо» майже все: MPEG-2, MPEG-4, модуляція S, S-2, трансляція сигнал у стандарті HD. Про Ultra HD говорити поки рано – ринок не готовий і немає комплексного технологічного рішення. Ми спеціально вивчали це питання на IBC 2016 в Амстердамі. Безсумнівно, рішення скоро з’явиться, і ми сподіваємося, що нам вдасться підняти перший в Україні Ultra HD канал, але поки його немає.

В умовах кризи особливо гостро стало питання економії, телеканали шукають дешевші методи доставки сигналу. В першу чергу мова йде про окремі телеканали, які не входять у великі медіа-холдинги, які менш захищені фінансово і не можуть побудувати власний передавальний комплекс, щоб забезпечити дистрибуцію свого каналу. Завдяки новітнім рішенням в модуляції і кодуванні сигналу, які забезпечує наше нове обладнання, ми його можемо надати. Від обладнання залежить ефективність використання супутникової смуги. Там, де раніше було необхідно, наприклад, 2,5 Мбіт, досить буде 2 Мбіт. Технології дозволяють максимально стиснути сигнал, здешевити його доставку і конкурувати з ОТТ.

ukrkosmos_02

– Чи може вартість конкурувати з доставкою сигналу по IP?

Так. У той же час якість і надійність супутникового рішення вище. Переваги супутникового трансляції очевидні. В кінці листопада – початку грудня ми проведемо демонстрацію і запросимо представників телеканалів особисто переконатися в цьому. Ми включимо один і той же канал у різних кодуваннях, в різних стандартах. Всі знають, що HD телебачення – це дорого, а ми зможемо довести, що не таке вже воно й дороге. Є канали, які ведуть мовлення в MPEG-2, майже за такі ж гроші вони зможуть вийти на HD-мовлення. Тим більше що багато телеканалів знімають в HD, але тому, що супутникова ємність коштує дорого, вони змушені занижувати якість при трансляції.

Ми давно реалізуємо концепцію телепорту. Чим телепорт відрізняється від просто станції? Це комплекс антен і високочастотного, і цифрового устаткування, який може одночасно використовувати кілька супутників. Ми не прив’язані до якогось одного оператора або супутнику. У нас є чотири приймально-передавальних комплексу, які можуть працювати одночасно з чотирма супутниками. Є досвід роботи з ABS, Amos, Hellasat, Azerspace, і іншими. Крім цього, ми розуміємо, як організувати трансляцію каналу в США, наприклад або використовувати Hot Bird для трансляції на Європу. Якщо буде потреба в доставці сигналу на інші супутники – це теж не проблема.

Дуже важливий момент – надійне резервування за допомогою інших супутників. Ми можемо це забезпечити. Для телеканалу найстрашніше – втратити сигнал з супутника. Якщо сигнал пропав на півгодини – це трагедія, якщо його немає тиждень, то вже можна не повертатися. Саме концепція універсального телепорту дозволяє забезпечити 100% резервування.

ukrkosmos_03

– Скільки часу займе перемикання на інший супутник?

У разі зникнення сигналу, для підняття каналу на інший супутник нам буде потрібно кілька хвилин. Потім справа вже за кабельними операторами, наскільки швидко вони зможуть переналаштувати обладнання. Ідеальний варіант, якщо резервний супутник знаходиться в тій же точці і на ньому є вільна ємність. Але це рідко буває, тому доводиться застосовувати інші рішення, такі, як наше.

ukrkosmos_04

– Чи є подібні Телепорт?

У Європі подібних Телепортів досить багато, в Україні такого ще не було. Станції є у багатьох, але, як правило, це моностанція заточена під певного оператора і супутник.

Джерело Mediasat.info