У ДКАУ підтвердили інформацію про запуск супутника «Либідь» у 2017 році

11.11.2016
14:06

Перший український телекомунікаційний супутник «Либідь» буде виведений на орбіту в 2017 році, – кажуть в Державному космічному агентстві України (ДКАУ).

Державне космічне агентство України підтвердило інформацію, озвучену в кінці жовтня російським виданням «Інтерфакс».

«Супутник зв’язку« Либідь »дійсно буде запущений зі стартового майданчика космодрому Байконур у 2017 році з використанням ракети-носія« Зеніт-2SБ »і розгінного блоку” Фрегат-СБ ». На даний момент ми здійснюємо заходи щодо забезпечення запуску космічного апарату », – заявило ДКАУ в коментарі виданню ТАСС.
В даний час роботи по збірці супутника «Либідь» завершені, апарат пройшов тести і перебуває в режимі зберігання на складі компанії «Інформаційні супутникові системи» в Красноярську.

«Через анексію Криму Україна втратила наземний комплекс управління супутником, створеного біля міста Євпаторія. Дана обставина привела до значних затримок з виконання робіт і збільшило загальну вартість проекту, оскільки держпідприємство «Укркосмос» було змушене вкласти близько $ 1 млн власних коштів в будівництво нового наземного комплексу. Крім того у італійської компанії Telespazio було орендовано обладнання для наземної станції управління », – повідомили в агентстві виданню AIN.UA.

«Либідь» є першим українським супутником зв’язку, дата запуску якого неодноразово переносилася. Влітку 2014 «Інформаційні супутникові системи» взяли апарат на відповідальне зберігання до моменту його запуску на орбіту.