Arianespace вивела на орбіту супутник Hispasat 36W-1

30.01.2017
21:03

Європейська космічна компанія Arianespace провела 27 січня перший в поточному році запуск, в результаті якого на орбіту був виведений перший супутник типу SmallGEO для іспанського супутникового оператора Hispasat.

Крім виведення на орбіту першого супутника типу SmallGEO, дана місія стала також першою, в якій ракета «Союз» використовувалася для запуску з космодрому у Французькій Гвіані супутника на геосинхронну перехідну орбіту. Раніше зі стартових майданчиків комплексу в Сіннамарі, Французька Гвіана, за допомогою ракети «Союз» космічні апарати виводилися лише на низьку і середню навколоземні орбіти.

Супутник Hispasat 36W-1 (36 гр.з.д.), побудовані на заводі компанії OHB Systems в місті Бремен, Німеччина став першим з дев’яти супутників типу SmallGEO, які компанія повинна створити згідно з контрактом. Європейське і Німецьке космічні агентства надали фінансову допомогу при будівництві супутника, що включає в себе сучасний модуль Redsat, який можна налаштувати для передачі до чотирьох променів, змінюючи при необхідності їх потужність і напрямок.

Створення супутника Hispasat 36W-1 з початковим проектним ім’ям Hispasat-AG1 (яке було змінено на нинішнє після перейменування компанією Hispasat всіх, що знаходяться на орбіті супутників) випало з графіка на кілька років через технічні проблеми, що виникли при його будівництві. Апарат став першим телекомунікаційним супутником виробництва OHB і в компанії сподіваються, що він покладе початок створенню лінійки подібних апаратів для нового ринку супутників масою від 2 500 до 3 500 кілограмів.

На створення супутника пішло на чотири роки більше, ніж спочатку планувалося, що змусило компанію Hispasat відмовитися від використання для його запуску на орбіту ракети Ariane 5 на користь ракети «Союз» з метою економії часу. Виробник працює над тим, щоб скоротити час, необхідний для спорудження майбутніх супутників типу SmallGEO до трьох років – замість семи, які пішли на будівництво Hispasat 36W-1.

Диспетчери наземної станції отримали сигнал від супутника Hispasat 36W-1 незабаром після його відділення від верхнього ступеня Fregat ракети «Союз». Супутник масою в 3 210 кілограмів містить 20 транспондерів Ku-діапазону і три транспондера Ka-діапазону, які забезпечують покриття сигналом територій в Європі, на Канарських островах і в Південній Америці. Це вже десятий супутник в угрупованні Hispasat.

Запуск супутника типу SmallGEO за допомогою ракети «Союз» став першою з 12 місій, запланованих компанією Arianespace на поточний рік. Шість з цих місій заплановані на період до кінця квітня. Найближчим стане запуск за допомогою ракети Ariane 5 двох супутників – Sky-Brasil-1 для DirecTV Latin America і Telkom 3S для Telkom Indonesia, намічений на 14 лютого.