SpaceX відправить на орбіту 4425 супутників для роздачі широкосмугового інтернету

19.11.2016
15:43

З кількох тисяч супутників, запущених в космос людиною з жовтня 1957 року (коли в космос відправився перший такий апарат, створений в СРСР і називався Супутник-1), за приблизними підрахунками в даний час знаходяться в робочому стані трохи більше 1400. Змінити ситуацію зголосився підприємець-мільярдер Ілон Маск, який обіцяє вивести на орбіту ще 4425.

Компанія SpaceX подала в американську Федеральну комісію з зв’язку заявку на запуск 4425 супутників більше, ніж в даний час обертається навколо Землі. Про це повідомляє Business Insider.

Супутники, маса кожного з яких складе 386 кілограмів, планується розташувати на орбіті на висоті від 1150 до 1 275 кілометрів над Землею, що дасть їм можливість забезпечувати покриття еліптичної зони шириною в 2120 кілометрів.

Мета запуску супутникового угруповання, за словами представника компанії SpaceX, полягає в наданні послуг зв’язку користувачам по всьому світу.

Для запуску угруповання в SpaceX намітили план, що складається з двох етапів.

На першому етапі компанія планує запустити на орбіту 1600 супутників, які будуть обертатися на орбіті на одній висоті.

Потім компанія хоче запустити 2825 супутника на чотири різні за висотою орбіти.

У SpaceX заявили, що перші 800 супутників забезпечить покриття широкосмуговими послугами території США і міжнародного ринку.

Після того, як система буде повністю оптимізована, вона забезпечить користувачам можливість широкосмугового доступу на швидкості в 1 Гбіт сек при низькій затримці.
Компанія SpaceX лише однією з небагатьох компаній, які поставили перед собою завдання розгорнути послуги надання доступу до супутникового інтернету в найближчі кілька років Серед інших подібних компаній можна згадати, зокрема, OneWeb консорціум,створений за участю Airbus, Virgin Galactic і інших гравців з сектора телекомунікацій, а також компанію Boeing Co., яка розглядає можливість запуску на орбіту угруповання з більш ніж 1000 низькоорбітальних супутників. Крім того Boeing в партнерстві з компанією ViaSat виведуть на орбіту террабітних супутники для надання послуг зв’язку у віддалених регіонах.

Крайній термін для початку надання послуг компанією OneWeb, встановлений регуляторними органами, 2019 рік, однак тимчасові рамкидля SpaceX і Boeing ширше.

Плани по запуску супутникового широкосмугового інтернету і у компанії Samsung. Для цього гігант світу електроніки планує задіяти 4600 низькоорбітальних супутників.

До речі, SpaceX також належить патент на право експлуатації супутників, за допомогою яких вона планує надавати доступ в мережуінтернет жителям сільських і важкодоступних регіонів.